Makale Nasıl Yazılır?

Günümüzde özgün ve SEO uyumlu makaleler satın almak oldukça zor bir hale gelmiştir. Anahtar kelime seçimleri ve makale içeriği bir makale yazılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerdir. Makale yazısının kalitesi ve SEO uyumu paralel ilerlemektedir. Makaleler sitenizin Google aramalarında en iyi yerleri almasını sağlar. Hal böyle olunca iyi bir makale almalı ve bu hizmeti çok fazla önemsemelisiniz. Özellikle son dönemde Google’da “SEO” kelimesini arattığımızda ortaya çıkan sonuç; artık içerik kalitesinin her şeyden önemli olduğunu gözler önüne seriyor.

Okunabilir Yazılar Yazın

Makale yazımında özgünlük kadar, sitede kalma oranını ve tekrar dönen ziyaretçileriniz olmasını da hedeflemeniz gerekiyor. Buda demek oluyor ki lafı dolandırmadan ve bilgi odaklı içerikler üretmeliyiz. Eğer ziyaretçiler aradığını bilgiyi sitenizde tam anlamıyla bulabiliyorsa bundan sonra da sitenizi takip edebilirler. Okunabilirlik derecesi kaliteli içerik üretirseniz de kullanıcı deneyimi açısından ziyaretçilerinizi memnun edebilirsiniz. Bunun için esas nokta, kullanıcıyı yormayan kısa ve öz cümleler kurmaktır. İnternet çağındayız ve hız herşey demek. Okuyacak, sindirecek, araştıracak bir dünya bilgi var. Ziyaretçilerinizi aynı cümleyi iki yada üç defa okutmadan ilk seferde kolayca anlaşılır şekilde servis etmelisiniz.


Yazım Kurallarına Dikkat Edilmeli

Temel kurallardan bir diğeri ise makaleleri mutlaka word ve benzer ayarda programlar ile yazarak Türkçe kurallarına uyup uymadığınızı ve herhangi bir hata yapıp yapmadığınızı kontrol etmeniz olacaktır.

Makale Bir Siteye Ne Katabilir?

Makaleler sitenizin geleceği bakımından ayrı bir yere sahiptir. Sitenize gireceğiniz makalelerle site trafiğinizi arttırabilirsiniz. Google uyumlu anahtar kelime seçimleri ile makaleyi tamamlayarak sitenize katkısını arttırabilirsiniz. Etkili yazılan makalelerle site trafiğini arttırmak artık çok kolay. Bunun için profesyonel hizmet veren arkadaşlara da özel sitelerde ve popüler webmaster forumlarında rastlayabilirsiniz. Eğer ilk kez makale alacaksanız; önce makaleyi teslim edecek ve eğer memnun kalırsanız ödeme yapabileceğiniz şekilde anlaşmanızı tavsiye ediyoruz. Günümüzde forumlarda taban fiyatlar 100 kelime 1 TL olacak şekilde belirlenmiş durumda. Bu fiyata özgün bir makale alımını gayet uygun olarak görüyoruz. Biz sitelerimize ortalama 1.5 TL civarından sipariş vermekteyiz lakin doğru kişi ile çalışıyorsanız ve verim alıyorsanız harcadığınız para mutlaka size geri dönecektir.

Severek Yazdığınız Yazılardan Daha Çok Hit Alabilirsiniz

Ne kadar donanımlı bir yazar olsanızda her alanda makale yazmaya kalktığınızda zorlanabilirsiniz. Bir insan her alanda makale yazabilir ama en çok kalite ve hızlı yazacağı alan; tecrübeli olduğu ve severek yazabileceği alanlardır.