Adsense Nedir

Adsense internet kullanıcılarının kaba tabirle reklam ağıdır diyebiliriz. Adsense günümüz internetinin en gelişmiş reklam verme sitesi ağı olarak bilinir ve AdWords ile birlikte çalışır. Amacı ise sitelerinde veya youtube kanallarında reklam almak veya vermektir. Peki bu nasıl olur? Şöyle bir youtube kanalınız olduğunu varsayalım ve para kazanmak istiyorsunuz, yapmanız gereken tek şey adsense’ye kayıt olup yanıt beklemektir. Fakat bu süreç bir hayli zor ve uzun olur çünkü Google’un kendine ait bot kontrol sistemleri vardır ve bunlar için en az 3 ay beklemeniz gerekmektedir sürecin detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.
Kayıttan Kazanca Google Adsense

Kayıt olursunuz, sizin ve kanalınız için değerlendirme süreci, ardından kabul süreci ardından uygunluğunuz ve kanal hitiniz, reklam oluşturma ve video içi yerleşim yapma, reklam şartlarını kabul etme, doğrulama eşiğine ulaşma, adrese pin gönderimi, gönderilen pin numarasını girme, bankanıza bir miktar para yatırılıp bot olup olmadığınızı tekrar kabul etme ve bunu onaylama, ardından kabul sürecinin tamamlanması ve reklam almaya, vermeye başlanmasıdır. Site ve bloglar için gereken süreç daha kolaydır fakat youtube algoritması için işler biraz farklıdır. Son yıllarda artan spam kanallar nedeniyle youtube yeni bir yol izleyip 4.000 saat ve 1.000 abone kuralı getirmiştir. Eğer kanalınız bu şartları 12 ay içerisinde sağlamaz ise maalesef para kazanmanız devre dışı bırakılır. Fakat belirli aralıklarla tekrar başvuru yapmanız ve geri dönüş almanız mümkündür.

Adsense Kayıt Linki: https://www.google.com/intl/tr_tr/adsense/start/

Domain haberlerini paylaştığımız sitemizde daha fazla webmaster makalesi görmek istiyorsanız lütfen değerli yorumlarınızı bize göndermekten çekinmeyiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz var olduğu sürece bizde ücretsiz hizmetlerimize devam edeceğiz.